Biztonságos használat

A Young Livingnél az illóolajok szigorú tesztelésen mennek keresztül , a vállalat kizárólag organikus termesztést alkalmaz.Sokféle illóolajat lehet kapni, de többségük szintetikus oldat, még a 100%-s feliratú olajok minősége is sokszor kétséges a feldolgozási technológia és a szennyeződések miatt. A néhány száz forintos illólajok szintetikus olajok, amelyeknek terápiás hatása nincs. (csak illata).A terápiás minőségű illóolajokból egy masszázs, vagy egy levegőbe porlasztás során a terápiás hatás elérése érdekében mindössze néhány cseppet kell felhasználni (szemben a 20-30 cseppet igénylő kommersz olajokból), így az ár/érték arány már jóval kedvezőbb, mint elsőre tűnik. Egy terápiás minőségű illóolaj több száz hatóanyagot tartalmaz, ezért valóban minden cseppje kincs.

Az olaj a bőrön és a nyálkahártyákon is felszívódik, sőt a Young Living Vitality -plusszos- olajait, belsőleg is alkalmazhatjuk!

A Young Living Esszenciális olajok biztonságos használatára vonatkozó tanácsok

1. Mindig legyen kéznél egy üvegben tiszta növényi olaj vagy masszázsolaj, amikor az illóolajokat használjuk. Bőrérzékenység esetén így a növényi olajjal azonnal hígítható. Kerülni kell forró olajok, mint például fahéjolaj és szegfűszegolaj közvetlen használatát a bőrön.

2. Gyerekektől – felnőtt felügyelet nélkül – tartsuk távol.

3. 7 éves kor alatti gyerekeknél az illóolajokat csak növényi olajjal (bázisolajjal) hígítva használjuk. Ez különösen érvényes olyan illóolajoknál, melyeknek magas a mentol tartalma (mint pl. menta), melyet 30 hónapos kor alatt a nyak tájékára nem szabad felvinni.

4. Vannak fényérzékeny olajaink : A Lemon (citrom), Bergamot (bergamott), Orange (narancs), Tangerine (mandarin), White Angelica (Fehér Angyal), általában a citrusolajok bőrirritációt vagy pigmentálódást okozhatnak. Ezért használatuk után, 12 órán belül kerülni kell a napfényt!

5. Vigyázzunk, hogy az olajok ne kerüljenek szembe és orrba, ne érjünk hozzá kontaktlencséhez, vagy a szemhez az ujjainkkal, ha azokon még illóolaj van. Magas fenoltartalmú olajok, pl. az Oregano (oregánó), Helichrysum (szalmavirág) Cinnamon Bark (fahéj), Thyme (kakukkfű), Clove (szegfűszeg), Lemongras (citromfű), Bergamot (bergamott), Thieves (Tolvajok) és ImmuPower (Immunerő) keverékek károsíthatják a kontaktlencsét és irritálhatják a szemet. Amennyiben illóolaj kerül a szembe, azt nem vízzel, hanem tiszta növényi olajjal ajánlatos kitörölni.

6. Terhesség esetén olyan illóolajok használata előtt, melyeknek hormonokhoz hasonló hatásuk van, kérdezze meg előbb kezelőorvosát! Ilyen olajok pl. a Clary Sage (muskotályzsálya), Sage (zsálya), Idaho Tansy (kék varádics), Juniper (boróka) és Fennel (édeskömény) illetve óvatosan alkalmazzuk az izsóp (kerti izsóp), és gaulteria (kúszó fajdbogyó) olajokat, valamint a keverékeket. 

7. Epilepszia és magas vérnyomás esetén illóolajok használata előtt mindig kérdezze meg kezelőorvosát! Ne használja a Hyssop (izsóp), Fennel (édeskömény) vagy Idaho Tansy (kék varádics) olajokat, a magas ketontartalmú esszenciális olajokat, ilyen a bazsalikom, rozmaring, zsálya és a varádics. 

8. Allergiás reakció elkerülése érdekében először csak egy cseppnyi illóolajat cseppentsen az alkar belső részére, és várjon, mielőtt egyéb területre is felvinné. Az illóolajok használata a talpon a legbiztonságosabb, ugyanakkor rendkívül hatékony.

9. GRAS (Genarally Regarded As Safe) – Általánosan biztonságos olajoknak minősített illóolajok belső használatra is alkalmasak. Közvetlen bevitel előtt oldjuk fel pl. mézben, olívaolajban vagy rizstejben.

10. Ne adjunk közvetlenül hígítatlan olajokat a fürdővízhez, hanem előbb oldjuk fel a fürdőolajban.